اسانس ژرانیوم ( شمعدانی عطری )

نام محصول : اسانس ژرانیوم ( شمعدانی عطری )

کد محصول : GE 134

نوع محصول :

قیمت به ازای هر کیلوگرم : 0


اسانس ژرانیوم+شمعدانی عطری+ژرانیوم+شمعدانی + اسانس شمعدانی+رام بخش +ضدافسردگی+درین گلاب+آدونیس+ادونیس+درین گلاب+درنوش+اسانس+اسانس ها+عرقیات

اسانس ژرانیوم ( شمعدانی عطری )

 

به دو صورت روغنی و محلول در آب

 

شمعدانی عطری، گیاهی کند رشد و چندساله، علفی وبا ساقه های بلند است که برگ هایی گرد با حاشیه ی موجدار و عطری شبیه گل سرخ و سیب دارد.

گل های شمعدانی با رگه های قرمز در بهار و تابستان تولید می شوند. این گل ها مرکب از پنج کاسبرگ، پنج گلبرگ وده پرچم متصل به هم هستند. ارتفاع بوته ی شمعدانی حدود شصت سانتی متر است. شمعدانی ها را به عنوان زینت، اسانس گیری یا استفاده ی دارویی پرورش می دهند. قسمت مورد استفاده این گیاهان، برگ یا قسمت های هوایی است که از آن ها اسانس گیری می شود. از این گیاهان نوعی اسانس با بوی مطبوع به نام ژرانیوم روزا استخراج می کنند.

خواص درمانی

شمعدانی آرام بخش و ضدافسردگی است و خواص گندزدایی و ضد عفونی کنندگی، کاهش تورم و کنترل خونریزی دارد.

تمام اعضای گیاه، قابض هستند. در مصرف داخلی برای درمان دردهای قبل از قاعدگی و مشکلات یائسگی، تهوع و دل آشوبه، التهاب لوزه ها و ضعف گردش خون به کار می رود.

در استعمال خارجی برای درمان جوش های غرور جوانی، بواسیر، اگزما، سوختگی ها، کچلی و شپش مصرف می شود.

از برگ های آن به حالت تازه در تمام طول سال می توان استفاده کرد. اسانس (روغن فرار) استخراج شده از برگ های آن برای عطر درمانی به کار می رود. اسانس ژرانیوم، ضدعفونی کننده و ضد تب است.

در عطرسازی و تهیه ی گرد دندان، پمادها و فرآورده های زیبایی مصرف می شود.

شمعدانی عطری برای پوست هایی که نقاط چرب دارند ارزشمند است. بنابراین بسیاری از شرکت های تولید مواد آرایشی و بهداشتی از عصاره ی گیاه برای تولید محصولات مختلف از جمله کرم ها و لوسیون ها بهره می برند.

ژرانیوم از تیره گیاهان معطر، ضد درد، ضد اضطراب، ضد افسردگی، مسکن و آرام بخش است.